O nas

Jesteśmy jedyną w Gliwicach i okolicach szkołą języka rosyjskiego i polskiego dla osób rosyjskojęzycznych. Proponujemy kursy indywidualne „szyte na miarę” lub kursy stacjonarne w niedużych w grupach, na różnych poziomach zaawansowania. Prowadzimy profesjonalne szkolenia dla firm pod kątem języka biznesu. Wykonujemy tłumaczenia. Organizujemy wydarzenia związane z kulturą wschodnią. Wszystkiemu towarzyszy ogromna pasja, którą chcemy Was zarazić. Zapraszamy do współpracy!

Cześć!

Jestem Vartan. Pochodzę z Armenii, natomiast część swojego życia spędziłem w Moskwie. Po ukończeniu studiów na kierunku filologia rosyjska wpadłem na szalony pomysł, żeby stworzyć projekt „Rosyjski z pasją”,  który ma w założeniach naukę języka, nie tylko przez wiedzę płynącą z podręczników, ale też przekazanie wszystkiego co najciekawsze w życiu codziennym. Rosyjski to nie tyle język, co stan umysłu. Dlatego od 4 lat, wspólnie z grupą pasjonatów, integrujemy mnóstwo ciekawych ludzi, którzy, nie tylko uczą i uczą się języka, lecz także spotykają się przy okazji różnych organizowanych  przez nas wydarzeń i spotkań integracyjnych. Wszystko to pozwala realizować nasz główny cel, czyli naukę języków z pasją

Nasz zespół

Opinie o nas

Najlepszy kurs językowy na jaki uczęszczałam (a posługuję się biegle kilkoma językami). Uczęszczam na kurs rosyjskiego on-line. Dosłownie po 2-3 miesiącach nauki od podstaw, na lekcjach rozmawiamy w 90% tylko po rosyjsku. Pełen profesjonalizm lektorki, lekcje świetnie przygotowane i prowadzone. Szkoła oferuje również wiele narzędzi pomocnych do samodzielnej e-nauki jak: Quizzlet, specjalnie przygotowany kanał na Spotify, wyselekcjonowane filmy, i wiele innych… (choć nie chwalą się tym w ofercie, a powinni!). Polecam każdemu, kto chce rozmawiać po rosyjsku.

Sabina Wolny

Źródło: Google

Lektor Екатерина ma świetne podejście do kursanta. Szkoła, w której nie zraziłam się do mówienia, a wręcz przeciwnie. Serdecznie polecam każdej mocno nieśmiałej osobie, która boi się mówić w obcym języku. Małe grupy zdecydowanie ułatwiają naukę. Zaiste zacna Szkoła.

Sylwia Milczarek

Źródło: Google

Szukałam wiele lat szkoły językowej, która by mnie wzięła z takim poziomem jaki miałam. I wiecie co? Nie znalazłam. Do momentu kiedy zupełnie przypadkiem natrafiłam na małą szkołę „Rosyjski z pasją”. Przedstawiłam telefonicznie swój problem, zostałam zaproszona na spotkanie i nawet dostałam alternatywę jak mogę się uczyć. Jestem wzruszona do dziś, bo tak naprawdę nigdzie indziej nie dostałam takiego wsparcia merytorycznego nie będąc uczennicą.

Na zajęcia chodzę już drugi rok i widzę różnicę w podejściu do uczniów. Mam wrażenie jakbym chodziła na kawę z przyjaciółmi i przy okazji robiła zadnia z rosyjskiego. Zajęcia prowadzone są w ciekawy sposób, przeróżnymi metodami, a co najważniejsze nie są nudne. Pobudzają kreatywność (chcielibyście usłyszeć te fascynujące historie stworzone na potrzeby nauki!) i zmuszają do żywego korzystania z języka.
Czego tak naprawdę potrzebujecie w związku z nauką rosyjskiego w tym miejscu to albo znajdziecie sami albo dostanie pod nos. Chcesz obejrzeć jakiś film albo serial po rosyjsku i nie wiesz od czego zacząć? BUM! Proszę oto lista. Nie wiesz czego możesz posłuchać? BUM! Proszę. Chcesz sobie porozmawiać o rosyjskiej literaturze? Ależ zapraszamy serdecznie na wieczorek poetycki. Chcesz poznać rosyjską kulturę bliżej? A może tak zrobić Maslenicę i jeść bliny? A może chcesz pojechać na kurs językowy do Rosji? A może po prostu chcesz poznać fajnych i otwartych ludzi?

Ja to wszystko znalazłam w tym jednym małym miejscu i wszystkim serdecznie polecam <3<3<3

A jeśli masz jeszcze wątpliwości co do języka (bo miejsce na naukę już wiemy, które jest najlepsze) to przypominam, że niemiecki i hiszpański już wszyscy znają, więc warto się wyróżniać rosyjskim. Poza tym pisanie cyrylicą to najpiękniejsze szyfrowanie wiadomości, a używanie rosyjskich imiesłowów jest bardzo… fascynujące!

Dzięki Wam ekipo „Rosyjski z pasją” za całe włożone serce!

Roksana

Źródło: Google

Na szkołę Rosyjski z pasją i Vartana trafiłam przypadkiem. To był świetny traf. Lekcje bardzo mi się podobają, pomimo tego, że są prowadzone przez Skype, nie są monotematyczne, za to są bardzo urozmaicone. Vartan zawsze jest przygotowany, prowadzi zajęcia interaktywnie, wykorzystując różne techniki i narzędzia do przyswajania dość trudnego języka jakim jest rosyjski. Polecam

Karolina Niedzielska

Źródło: Facebook

Polecam od całego serca szkołę „Rosyjski z Pasją”.
Jestem bardzo zadowolona z zajęć – widzę jak wiele mi dają. Moja rewelacyjna nauczycielka Olga pełna entuzjazmu i wiary w możliwości ucznia. To nauczycielka z powołania która lubi to co robi. Pełen profesjonalizm i bardzo miła atmosfera.
P.S. …jeszcze wiele przed nami…
Pozdrawiam.
Lyubasha Chudinovich

Źródło: Facebook

Polecam naukę w szkole „Rosyjski z pasją”. Możliwość nauczania zdalnego (Skype), dopasowanie indywidualnych godzin zajęć do mojego napiętego kalendarza oraz przygotowania do testu TRKI z j. rosyjskiego sprawiają, że jestem kursantem od ponad roku i planuję dalej kontynuować naukę w tej Szkole. Szczególnie polecam zajęcia z Katią z Białorusi, native speakerką, która dzięki doświadczeniu pedagogicznemu i pasji do nauczania, świetnie łapie kontakt z kursantami, a zajęcia nigdy nie są nudne. Najlepszą rekomendacją dla Katii oraz Szkoły będzie fakt, że zacząłem biegle mówić po rosyjsku, a dzięki systematycznej pracy i stałemu monitoringowi moich postępów, obecnie przygotowuje się do testu TRKI na poziomie B1 w Petersburgu 

Michał Ziółkowski

Źródło: Facebook

Kwalifikacje i referencje

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, 2021

Wojewódzki Urząd Pracy
Katowice, 2021

Gazeta Rosyjska
Moskwa, 2020

Extra-Class Language Centre
Petersburg, 2020

Moskiewski Uniwersytet Pedagogiczny
Warszawa, 2019

Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia
Warszawa, 2019

Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych
Katowice, 2019

Centrum Języka Rosyjskiego

Rzeszów, 2019

Śląski Związek Piłki Nożnej
Katowice, 2017

Polsko-Ukraińska Rada
Wymiany Młodzieży

Gliwice, 2017

Wojewódzki Urząd Pracy
Katowice, 2017

Zakład Doskonalenia Zawodowego
Pyskowice, 2017

Centrum Nauki i Tłumaczeń Języka Rosyjskiego
Kraków, 2017

Ośrodek Kształcenia Zawodowego
Pyskowice, 2015