fbpx

zimowy kurs językowy w petersburgu

 

Zimowy kurs językowy w Petersburgu – 12 – 19 stycznia 2020

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wspólny wyjazd na kurs językowy w Petersburgu, który organizujemy 12-19 stycznia 2020 roku.
Całkowity koszt kursu to 2300 zł. Cena zawiera:

  • koszt zajęć od poniedziałku do piątku, po  3,5 godziny dziennie od 10:00 do 13:30,
  • odbiór i transfer na lotnisko
  • ubezpieczenie zdrowotne z pokryciem €30 000 ważne na terenie Federacji Rosyjskiej na okres pobyty w Rosji
  • 7 noclegów ze śniadaniami u rosyjskich rodzin
  • program kulturowy: oprowadzenie po mieście, wizytę w jednym z największych muzeów na świecie – Ermitażu oraz codziennie inna atrakcja (wypady do muzeów, teatru lub udział w dodatkowych warsztatach).

Szkoła i grupy

Extra class to renomowana szkoła języka rosyjskiego, prowadzona przez znanych autorów podręczników, metodyków i nauczycieli Stanislava i Allę Chernyshevych. Szkoła znajduje się w samym sercu Petersburga, niedaleko placu Pięciu Rogów i Newskiego Prospektu. Zjeżdżają do niej kursanci z całego świata, a zajęcia odbywają się w grupach o różnym stopniu zaawansowania. Na naszą prośbę szkoła przewidziała grupę od podstaw dla osób, które udadzą się z nami na kurs, a nie miały nigdy styczności z językiem rosyjskim. Będzie to doskonała okazja, by właśnie w „Wenecji Północy” zaznajomić się z cyrylicą, a potem (kto wie?) kontynuować naukę w naszej szkole.

Zakwaterowanie

Jak już wyżej wspomnieliśmy, kursanci zostaną zakwaterowani u rosyjskich rodzin. Wszystkie mieszkania znajdują się w pobliżu szkoły (od 2 do 15 minut na piechotę). Pierwszego dnia gospodarze odprowadzają uczniów do szkoły, nikt się nie zgubi. Uczniowie mogą liczyć na wspólne śniadanie, co daje możliwość skosztowania rosyjskiej domowej kuchni i szlifowania rosyjskiego przy stole. Podczas naszego ostatniego wyjazdu nasi kursanci tak bardzo się zaprzyjaźnili ze swoimi gospodarzami, że urządzali sobie wieczorki kuchni rosyjskiej i polskiej, wspólnie gotowali i rozmawiali przy stole. Jak się potem okazało, była to doskonała okazja, aby sprawdzić znajomość języka w praktyce.

Przelot i transport z lotniska

Jedyny wasz obowiązek to organizacja przelotu. Polecamy zakup biletów na samolot rejsu LOT Warszawa – Petersburg w dniu 12 stycznia 10:50, powrót 19 stycznia 15:35. Dokładne szczegóły lotu przedstawiamy poniżej. Polecamy wskazany przelot, ponieważ jest stosunkowo tani i nieskomplikowany logistycznie, poza tym umożliwiłby nam wspólny wyjazd i transfer z lotniska Pulkovo w Petersburgu. Oczywiście osoby z innych części Polski oraz z zagranicy, oraz te, które wybiorą inny środek transport, też zostaną przetransportowane do swoich kwater. Przy powrocie szkoła również gwarantuje transport na lotnisko. Prosimy, aby nie zwlekać z zakupem biletów na kurs, ponieważ ceny wciąż rosną.

Kwestie wizowe

Od 1 października 2019 roku obywatele Polski mogą podróżować do Petersburga i Obwodu Leningradzkiego na podstawie bezpłatnej wizy elektronicznej, którа jest wydawana na okres maksymalnie 8 dni na podstawie elektronicznego formularza, wypełnionego na stronie Ministerstwa Spraw Zewnętrznych Rosji (tutaj). Wizę można uzyskać nie wcześniej niż 20 dni oraz nie później niż 4 dni przed wyjazdem. Warunkiem uzyskania wizy jest paszport, ważny co najmniej 180 dni, licząc od daty złożenia wniosku. Prosimy wziąć pod uwagę fakt, że wiza nie pozwala na przekraczanie granicy drogą kolejową. Wszystkie szczegóły dot. uzyskania takiej wizy znajdziecie tutaj.

Wyżywienie i inne wydatki

Jak już wyżej wspomnieliśmy, rodziny oferują codzienne śniadania, natomiast Petersburg słynie ze swoich stołówek, w których można znaleźć wszystkie potrawy rosyjskiej kuchni w przystępnych cenach. Za 15-20 zł można zjeść pełnowartościowy obiad z zupą, drugim daniem i kompotem. Naszą małą tradycją podczas kursu stały się wspólne obiady w stołówce, zlokalizowanej w odległości 3 minut od szkółki. Wszystkie kwatery są zlokalizowane w centrum, niemniej jednak warto przewidzieć niewielki budżet na transport: metro, które jest bardzo tanie (ok. 2,50 zł) czy taksówki (są o wiele tańsze niż w Polsce). Ze względu na cenę polecamy korzystanie z aplikacji Yandex Taxi. Warto przewidzieć jakieś środki na własne atrakcje, wypady do knajp, teatrów czy też do rosyjskiej bani, która również znajduje się w pobliżu szkoły. Nie zapomnijcie, że z Rosji będziecie chcieli przywieźć mnóstwo pamiątek i książek. W tym celu udamy się do miejsc, gdzie można je tanio kupić.

 

Zapisy i płatność

Warunkiem zapisania się na wyjazd jest kontakt z nami przez poniższy formularz, wpłacenie zaliczki (500 zł) oraz możliwie najszybsze nabycie biletu lotniczego. Pozostałej opłaty (1800 zł) należy dokonać najpóźniej do końca roku. Uczestnicy kursu, oprócz ważnego paszportu, powinni mieć jedno zdjęcie legitymacyjne w celu wyrobienia karty studenta.

Macie jeszcze jakieś wątpliwości? Zastanawiacie się, czy zima to dobry czas, by odwiedzić Petersburg? Zachęcamy do obejrzenia poniższego filmiku

Zapytaj o szczegóły lub zapisz się na kurs

Klauzula RODO